Pomysł na prezent na roczek - zabawki dla rocznego dziecka

0

Kochani, 

dziś zamieszczam propozycje zabawek i książek dla dziecka w wieku 12 miesięcy, co będzie idealnym pomysłem na prezent na roczek. Niemowlak, a właściwie już dziecko, w okresie 12 miesiąca życia, zazwyczaj stawia już swoje pierwsze kroki, wymawia pierwsze słowa bądź dźwięki, ma już rozwinięte zdolności manualne rączek i potrafi już skupić swoją uwagę na zabawie coraz dłużej. Jest to też czas, kiedy maluch zaczyna się samodzielnie bawić i potrzebuje swojej przestrzeni. Ma już ulubione zabawki, gryzaki, przytulanki oraz własny kącik do zabawy w domu. 

W tym czasie, warto rozwijać w dziecku zmysły dotyku, wzroku, słuchu, a także wspierać rozwój wyobraźni i kreatywności. Dziecko poznaje kolory, kształty, osłuchuje się z nazewnictwem przedmiotów, zwierzątek - wszystko koduje, aby później zacząć mówić słowa, a następnie całe zdania. 

Najlepszy prezent na roczek - zabawki dla rocznego dziecka

 

 

SENSORYCZNE ZABAWKI DLA ROCZNEGO DZIECKA

Kreatywne zabawki, które rozwijają szereg zmysłów malucha.

 

Sensoryczny sorter kształty i dźwięki 12m+ edukacyjna układanka / Janod

  

 

Zabawką, którą stymuluje malucha sensorycznie oraz uczy kształtów i kolorów, jest sensoryczny sorter, francuskiej marki Janod. Jest to zabawka składająca się z drewnianej podstawy z wgłębieniami oraz 6 drewnianymi elementami - mini zabawkami w 6 różnych kolorach i kształtach. Każdy z tych elementów w inny sposób rozwija zmysły dziecka: fioletowy trójkąt ma dzwoneczek, pomarańczowe kółko ma grzechotkę, zielony klocek się przekręca, niebieski ośmiokąt ma kalejdoskop, różowy kwadrat ma klakson, a żółty sześciokąt ma lusterko. Zadaniem malucha jest dopasowanie drewnianych klocków do drewnianej podstawy/sortera według ich kształtów lub kolorów. Podczas zabawy, dziecko uczy się kolorów i kształtów, poznaje różne dźwięki oraz rozwija małą motorykę. Jest to zabawka, która stymuluje zarówno zmysł wzroku, słuchu, jak i dotyku. Ponadto, z drewnianych, kolorowych klocków dziecko może stworzyć piramidę, nakładające je jeden na drugim.

 

Sensoryczne owoce manipulacyjne - zabawka dla roczniaka / Fat Brain

 

 Radosne, uśmiechnięte owoce, marki Fat Brain, to zabawka idealna dla roczniaka! Zabawka ta składa się z 3 owoców manipulacyjnych, idealnych dla małych rączek dziecięcych. Każdy z owoców w inny sposób zachęca dziecko do zabawy: pomarańcza składa się z 4 elementów, które łączą się ze sobą za pomocą magnesów, arbuz to piramida składająca się z 3 elementów, a gruszka ma ukryty dzwoneczek. Zabawa owocami uczy ich kolorów i kształtów, rozwija małą motorykę - układanie piramidy z arbuza oraz łączenie pomarańczy, stymuluje zmysł dotyku - wypukłe pestki arbuza oraz rozwija zmysł słuchu - delikatny dzwoneczek w gruszce. Zabawka idealna do manipulowania dłońmi, do rozwijania zdolności manualnych dziecka.

 

NAUKA PIERWSZYCH SŁÓW POPRZEZ ZABAWĘ!

Najlepsze dla dziecka zabawki to takie, które bawią, ale również przy tym uczą, rozwijają go intelektualnie i zachęcają do nauki pierwszych słów.

 

Piramida zabaw 10 klocków - Zwierzęta lub Owoce i warzywa

 

 Piramida zabaw to zabawka, która rośnie razem z dzieckiem! Składa się z 10 kartonowych klocków w 10 wielkościach, dzięki czemu łatwo się je przechowuje, gdyż mieszczą się jeden w drugim. Są dwa rodzaje piramidy zabaw: zwierzęta oraz owoce i warzywa. W zależności od wyboru modelu, na każdym z 10 klocków umieszczone są zwierzątka lub owoce i warzywa, ich nazewnictwo w języku polskim oraz angielskim, a dodatkowo, na jednej ze ścianek umieszczone są cyferki. Jest to zabawka stworzona w duchu Montessori, a znajdujące się na klockach zwierzęta, owoce i warzywa przedstawiają ich rzeczywisty obraz, dzięki czemu dziecko jest w stanie zidentyfikować je w życiu codziennym, co zdecydowanie ułatwia przyswajanie i utrwalanie wiedzy. Piramida zabaw to zabawka, którą dziecko może się bawić już od 1. roku życia przez kilka kolejnych lat: na początku poznaje kolory, kształty, wygląd zwierzątek, owoców i warzyw, następnie uczy się ich nazewnictwa w języku polskim i angielskim oraz uczy się liczyć do 10. Zabawa klockami i układanie ich w formie piramidy, ćwiczy małą motorykę oraz uczy cierpliwości i precyzji. Nauka poprzez zabawę, czyli przyjemne z pożytecznym.

 

Pierwsza lalka niemowlaka 21cm - pachnąca wanilią / Miniland

 Te lalki po prostu musiały się tu znaleźć! Więcej o nich przeczytasz w poście - kliknij tutaj. To wspaniała zabawka edukacyjna, która nauczy malucha pierwszych słów. Lalka ta nie mówi, nie śpiewa, nie mruga oczyma, a mimo to albo właśnie dlatego jest fantastycznym narzędziem do poznawania części ciała człowieka, ponieważ całą swoją uwagę maluch skupia na lalce. Nie jest to zabawka typowo dla dziewczynki, jest to lalka zarówno dl chłopców, jak i dziewczynek. Można wybrać płeć oraz narodowość, ponieważ lale te reprezentują dzieci z różnych stron świata. Lalka cudownie pachnie wanilia, co stymuluje zmysł węchu dziecka. Doskonale posłuży do poznawania i nauki części ciała oraz poznawania pierwszych słów. 

 

 

Książeczki z ruchomymi elementami - Pierwsze słowa / Egmont

 

     

     

  Są to małe, poręczne książeczki, wydawnictwa Egmont, do nauki poprzez zabawę. Na każdej ze stron, znajduje się jakiś ruchomy element do przesuwania, przekręcania lub wysuwania. Dzieci kochają swoimi małymi paluszkami odkrywać te ruchome elementy ukryte w książeczkach! Jest to cała seria książek z przepięknymi ilustracjami Nathalie Choux. Poza kolorowymi ilustracjami, po lewej stronie zawsze są zwierzątka / przedmioty / części ciała (w zależności od wybranej książki) i ich nazewnictwo, a po prawej stronie jest zagadka dla dziecka i ruchomy element - po jego przesunięciu, dziecko poznaje odpowiedź na zadane pytanie. Seria "PIERWSZE SŁOWA" to m.in. moje ciało, zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, w lesie, kolory, jedzenie, pojazdy, muzyka, strażacy, na wsi oraz w domu.

 

Pucio pierwsze zabawy - zabawka edukacyjna 12m+ / Nasza Księgarnia

 Pierwsza gra i wspaniała forma zabawy rodzica z dzieckiem: Pucio pierwsze zabawy, czyli zabawka edukacyjna wspierająca naukę pierwszych dźwięków. Zabawka ta składa się z 20 kartonowych obrazków i 20 małych kartoników z podpisami. Obrazki te przedstawiają uwielbianego przez dzieci Pucia w różnych sytuacjach i przypisane im wyrażenia dźwiękonaśladowcze, które pokazują maluchowi i uczą go pierwszych dźwięków. Co robi Pucio? Pucio karmi kurę, która robi "ko ko", bawi się z pieskiem, który szczeka "hau hau", gra na bębnie "bam bam", je obiad "am am" czy tnie papier nożyczkami "ciach ciach". Gra ta zapakowana jest w piękne, kartonowe pudełko, które posłuży do jej przechowywania, a w środku znajdziemy propozycje na 6 form zabawy kartonikami z obrazkami.

 

ZABAWKI DO KREATYWNEJ ZABAWY DLA ROCZNIAKA

Zabawki, które rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię dziecka.

 

Drewniana tęcza - zabawka kreatywna 12m+ / Little Dutch

 

 

  Drewniana tęcza, holenderskiej marki Little Dutch, to zabawka, która rozwija wyobraźnię i kreatywność malucha. To dziecko decyduje, czym staje się tęcza, a może być tunelem dla przejeżdżających aut, garażem dla samochodów i ciężarówek, kołyską dla lalki, kołyszącym się łukiem, piramidą czy po prostu tęczą :) To przepiękna dekoracja dziecięcego pokoju, która jednocześnie jest zabawką, wykonaną z ekologicznego drewna, malowaną bezpiecznymi dla dziecka farbkami. Zabawka składa się z 8 elementów: podstawy i 7 łuków w różnych kolorach. Doskonale rozwija zdolności manualne dziecka oraz ćwiczy małą motorykę. 

 

 Pierwsze kredki malucha 12m+ - kredki jak kamienie / Coloresca


  Rewelacyjne kredki, polskiej marki Coloresca, które wyglądają jak kamienie. Są to pierwsze kredki maluszka, wykonane z nietoksycznego, bezpiecznego wosku. Idealne dla małych rączek dziecięcych - ich kształt przypomina kamień, dzięki czemu dziecko z łatwością jest w stanie je chwycić. Dzięki swemu kształtowi i wielkości, maluch nie jest w stanie ich ugryźć ani połknąć. Kredki te nie kruszą się i nie łamią. W zestawie jest 8 sztuk w 8 różnych kolorach. Przeznaczone są dla dzieci od 12. miesiąca życia, idealne na roczek. Rysowanie kredkami i wszelkie prace plastyczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Ponadto, maluch poznaje kolory, ćwiczy małą motorykę, udoskonala metodę chwytania oraz rozwija swoją kreatywność.

 

Pierwsze flamastry malucha - Jumbo 12 kolorów / Maped

Flamastry marki Maped, przeznaczone dla dzieci już od 1. roku życia. W zestawie 12 flamastrów w 12 intensywnych kolorach - idealnych do twórczej i kreatywnej zabawy malucha! Tusz z flamastrów łatwo się zmywa ze skóry oraz ubranka. Flamastry posiadają grubą końcówkę, dzięki czemu dziecko będzie widział efekty swojej pracy i malowania po kartce, co jeszcze bardziej zachęca do dalszej zabawy.

 

 

ZABAWKI ROZWIJAJĄCE MAŁĄ MOTORYKĘ DZIECKA

Zabawki, które wpierają rozwój zdolności manualnych dziecka.

 

Zakręcona wieża - wirująca piramida 12m+ Spin Again / Fat Brain 

Zabawka składająca się z podstawy, zakręconego drążka i 6 kolorowych, nakładanych na siebie krążków. Jest to wirująca piramida Spin Again, marki Fat Brain, przeznaczona dla dzieci od 12. miesiąca życia. Na czym to polega? Dzięki zakręconemu drążkowi - spirali, każdy krążek nakładany od góry kręci się i opada na dół. W ten sposób, cała piramida wiruje, co zachwyca maluszka i zachęca do zdejmowania krążków i ich nakładania od nowa, by znów widzieć zakręconą, wirującą wieżę. Dodatkowo, każdy z elementów jest w dwóch kolorach, dzięki czemu dziecko uczy się rozróżniania kolorów. Otwór w krążkach jest taki sam, więc maluch może je nakładać w dowolnej kolejności i za każdym razem piramida może wyglądać inaczej, co uatrakcyjnia zabawę. Tworzenie wieży rozwija małą motorykę dziecka.

 

Drewniana piramida dla roczniaka / Little Dutch

Klasyczna, drewniana zabawka, holenderskiej marki Little Dutch. Składa się z podstawy i 6 nakładanych na siebie elementów. Zabawka, która ćwiczy sprawność rączek, uczy precyzji i rozwija małą motorykę. Piramida ta jest również piękną dekoracją dziecięcego pokoju.

 

Drewniany sorter kształtów Zoo zwierzęta / Little Dutch

   

Zabawka w całości wykonana z ekologicznego drewna, malowana bezpiecznymi dla dziecka farbkami, holenderskiej marki Little Dutch. Jest to sorter kształtów w pastelowych, delikatnych kolorach. Składa się z drewnianego pudełka - sortera, a na jego 5 ścianach wycięte otwory w różnych kształtach. Do sortera dołączone są drewniane klocki w 5 różnych kolorach, kształtach i z wizerunkami 5 różnych zwierzątek. Zadaniem dziecka jest dopasować klocek do otworu w sorterze poprzez jego kształt oraz kolor. Dzięki tej zabawce dziecko uczy się kształtów, kolorów, poznaje zwierzątka oraz rozwija małą motorykę.  

 

Silikonowe kubeczki przyssawki 6 kolorów / Fat Brain

Na pierwszy rzut oka, bardzo niepozorna zabawka: kolorowe, silikonowe kubeczki, marki Fat Brain. Nie są to zwykłe kubeczki - sa to przyssawki, które przyklejają się między sobą z obu stron oraz przyklejają się do wszelkich gładkich powierzchni typu lodówka, szyba, lustro, podłoga, stół itp. Są miękki, elastyczne, idealne do chwytania, ugniatania i zabawy! Dziecko może z nich również układać piramidę. Dzięki intensywnym barwom, maluch poznaje kolory.

 

 POMOC PRZY STAWIANIU PIERWSZYCH KROKÓW

Pchacz, czyli zabawka pomocna przy pierwszych krokach dziecka.

 

Wiklinowy wózek pchacz dla lalek z drewnianą rączką


 Produkt w 100% polski: wiklinowy wózek dla lalek, marki WikliBox, który jest jednocześnie pchaczem dla dziecka w wieku od 12. miesiąca życia. Wózek wykonany jest z wikliny pochodzącej z polskich gospodarstw, posiada stabilną, drewnianą rączkę - idealną podporę przy nauce chodzenia dziecka oraz drewniane kółka z gumowymi nakładkami, które ułatwiają pchanie wózka (oraz zabezpieczają przed uszkodzeniem podłogi). Wózek ten przepięknie wygląda, dzięki czemu będzie piękną dekoracją dziecięcego pokoju. Dzięki wygodnej dla dziecka wysokości rączki (43cm) stanie się ukochanym wózkiem dziecka nie tylko do wożenia lalki, ale także do przewożenia swoich ulubionych zabawek. Wózek występuje w wersji z pościelą dla lalki oraz solo.

 

JAK ZACHĘCIĆ DZIECKO DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ?

Niezwykły pojazd 2w1, który posłuży dziecku przez kilka lat! 

 

Hulajnoga i jeździk w jednym, czyli pojazd 2w1 Scoot&Ride

Jeśli prezent dla dziecka na roczek, to nie może zabraknąć hulajnogi Scoot and Ride!

To jest absolutny hit! Na czym polega jego fenomen?

Jest to pojazd, który przeznaczony jest dla dzieci od 1. roku życia i posłuży aż do 5. roku życia. Jak to możliwe? Wystarczy wcisnąć jeden guzik i przekręcić jeden element, aby jeździk zamienił się w hulajnogę dla starszaków. Ale od początku... Dziecko w wieku 12 miesięcy jest gotowe do jazdy na jeździku - wówczas odpycha się nożkami. Rocznego dziecka nie trzeba zachęcać do jeździka :) Jeździk jest stabilny oraz ma miękkie, wyprofilowane siedzisko i kierownicę. Gdy maluch podrośnie, zamieniamy jeździk w hulajnogę z antypoślizgowym podestem i hamulcem. :) Jest to prezent na lata - zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca! 

 

Wybrałam dla Was najciekawsze zabawki dla dziecka na prezent na roczek. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla Waszego malucha.

 

Monika

SMART CHILD

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl