Szumisie - szumiące misie do zasypiania maluszka! 1

Kochane mamusie,

dziś przedstawię Wam szumisie, które stały się obowiązkowym punktem na liście wyprawki dla noworodka.

Dlaczego niemowlę lubi szumisia? Czym jest szumiś i jak działa? Postaram się szczegółowo opisać i przedstawić dostępne modele szumiących maskotek.

 

Co to jest szumiś?

Szumisie to szumiące misie - mięciutkie maskotki, które pokocha Twoje dziecko! 

Dlaczego szumisie uspokajają noworodka? Emitują szum zapamiętany przez noworodka z brzuszka mamy, czyli z okresu, w którym czuło się bezpiecznie i komfortowo. Taki dźwięk ma przypomnieć dziecku idealne warunki, w których przebywało kilka miesięcy. Dziecko, będąc w brzuszku mamy, słyszy szum krwi pędzącej przez tętnice, dźwięk oddechu mamy, jej bijące serce, a także odgłosy spoza brzucha, jednak stłumione przez wody płodowe, jakimi otoczony jest maluszek. Szumisie emitują różnego rodzaju szum: szum biały, szum różowy, odgłos bijącego serca mamy, szum wód płodowych, padającego deszczu, fal morskich czy szum odkurzacza. 

Zauważmy, że chcąc uspokoić płaczącego niemowlaka, odruchowo zaczynamy "szuszać", czyli wydawać dźwięk "szszsz.....", który pomaga dziecku się uspokoić - to właśnie szum znajdujący się w szumisiach!

Szumiący miś to niezbędnik wyprawkowy, ponieważ pomaga dziecku się wyciszyć, uspokoić i zasnąć. Zapewnia maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Sprawia, że dziecko staje się spokojniejsze i łatwiej zasypia, a jego sen staje się głębszy.

Szumiący miś to wspaniały pomysł na prezzent na Baby shower, pępkowe czy pierwsze odwiedziny maluszka! 

 

Czym różnią się szumisie?

W zależności od marki, misie różnią się od siebie wieloma szczegółami. Niektóre z nich, mają wbudowany mechanizm szumiący wewnątrz, w innym modelach maskotka i mechanizm szumiący to dwa osobne elementy lub sam mechanizm szumiący w pokrowcu jako mini maskotka z klipsem do przymocowania w wózku, w samochodzie czy w łóżeczku. Szumiące misie różnią się również rodzajami szumu i ich ilością. 

Przedstawię Wam konkretne modele i ich krótką charakterystykę :)

 

W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele modeli szumiących maskotek aż kilku marek.

Aby zobaczyć dany produkt, wystarczy kliknąć w nazwę szumisia, wówczas zostaniesz przezniesiona na stronę naszego sklepu, do konkretnego produktu :)

 

Szumiący miś Whisbear Classic

Miś Whisbear to mięciutka przytulanka, która wspiera sensorycznie - posiada łapkę w czarno-białe paski, które wspierają rozwój wzroku maluszka już od pierwszych dni życia. Ponadto, łapki misia mają wbudowany magnes, dzięki czemu możemy przymocować misia w łóżeczku czy w wózku podczas spaceru. Uszy oraz łapki misia szeleszczą, co wspiera rozwój słuchu maluszka, a różne struktury materiału, z którego uszyty jest miś, wspierają rozwój dotyku. Szumiący miś marki Whisbear ma wbudowany mechanizm szumiący, który emituje biały szum - dźwięk szumu suszarki. Jest to dźwięk z życia płodowego maluszka. Dźwięk emitowany jest przez 40 minut, można go wyłączyć wcześniej. Whisbear przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia 0m+ i rośnie wraz z dzieckiem, staje się jego ukochaną przytulanką!

 

 

Szumisiowa maskotka Szumisie

Szumisiowa maskotka to mięciutka przytulanka i szumiś w jednym! Maskotka wykonana jest z mięciutkich, delikatnych w dotyku materiałów i jest idealna do tulenia, głaskania i zasypiania. Wewnątrz szumiący mechanizm, który emituje aż 5 rodzajów białego szumu: szum suszarki, szum odkurzacza, szum fal morskich, szum padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Jest możliwość regulacji szumu oraz głośności. Szumiś po 60 minutach się wycisza i automatycznie wyłącza. Od pierwszych dni życia 0m+.

 

 Szumiąca główka Szumisie

Szumiąca główka marki Szumisie to mięciutka główka z uszkami i zamkniętymi oczkami, która z tyłu ma pasek na rzep do przymocowania główki do nosidełka, fotelika samochodowego, gondoli, wózka spacerówki czy łóżeczka. Wewnątrz główki mechanizm szumiący, który emituje 5 rodzajów białego szumu: szum suszarki, szum odkurzacza, szum fal morskich, szum padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem. Jest możliwość regulacji szumu oraz głośności. Szumiś po 60 minutach się wycisza i automatycznie wyłącza. 

 

Szumiś 25cm z mechanizmem szumiącym Szumisie

Szumiś 25cm to mięciutka przytulanka z sercem - mechanizmem szumiącym białym i różowym szumem, przy którym maluchy lubią zasypiać, ponieważ przypomina im to dźwięki słyszane w brzuszku mamy. Biały i różowy szum wycisza, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, utula i pomaga zasnąć. Pomaga również, gdy niemowlę płacze z powodu kolki niemowlęcej, szum wycisza i odwraca jego uwagę od bólu brzuszka. Serce misia Szumisia emituje 5 rodzajów szumu: biały szum, różowy szum, szum bicia serca, szum fal morskich i szum padającego deszczu. Wyciszanie szumu następuje po 60 minutach od włączenia, można regulować głośność. Szumiś przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia 0m+.

 

Szumiś 36cm + czujnik snu Szumisie

 

Szumiś 36cm to produkt 4w1: mięciutka przytulanka, szumiące serce, kieszonka serce na mechanizm szumiący oraz zawieszka gryzak :) O co chodzi? Przytulanka może posłużyć jako osobny produkt, mięciutka maskotka do tulenia. A 3 pozostałe elementy możemy złożyć w całość: mechanizm szumiący umieścić w pokrowcu - kieszonce w kształcie serca (zapinany na rzep) i zawiesić na zawieszce-gryzaku - wówczas takie szumiące serce możemy przypiąć do maskotki lub korzystać zupełnie osobno, tylko z serca - jest to idealne rozwiązanie w podróży czy na spacerze, ponieważ wystarczy zabrać małe, poręczne serce, które emituje szum i posiada praktyczną zawieszkę do zawieszenia.

Dodatkowo, jest to wersja z czujnikiem snu - szumiś wycisza się i wyłącza po 60 minutach , po czym przechodzi w tryb czuwania, ale gdy tylko dziecko zaczyna się gwałtownie ruszać lub zaczyna płakać, szumiś automatycznie się załącza i emituje szum, aby dziecko ponownie się uspokoiło i zasnęło. Serce emituje biały i różowy szum, przy którym maluchy lubią zasypiać, ponieważ przypomina im to dźwięki słyszane w brzuszku mamy. Biały i różowy szum wycisza, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, utula i pomaga zasnąć. Pomaga również, gdy niemowlę płacze z powodu kolki niemowlęcej, szum wycisza i odwraca jego uwagę od bólu brzuszka. Serce misia Szumisia emituje 5 rodzajów szumu: biały szum, różowy szum, szum bicia serca, szum fal morskich i szum padającego deszczu. Wyciszanie szumu następuje po 60 minutach od włączenia, można regulować głośność. Szumiś przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia 0m+.

 

Szumiąca przytulanka z bijącym sercem Zazu

Szumiąca przytulanka z bijącym sercem - królik Bibi i koala Coco marki Zazu to mięciutkie, wykonane z materiałów najwyższej jakości materiałów, maskotki - przytulanki do tulenia, głaskania i zasypiania. Przytulanka posiada mechanizm szumiący, który jest osobnym elementem widocznym na zdjęciu i emituje: bicie serca mamy, szum oraz 4 delikatne kołysanki. Moduł ten posiada funkcję Baby Sensor, czyli czujnik snu, który uruchamia szum na dźwięki z otoczenia, np. poruszenie zabawką lub płacz dziecka. Po 10 minutach przytulanka automatycznie się wyłącza. Posiada regulację głośności. Przytulanka Zazu wyciszy i utuli dziecko do snu. Dla dzieci od pierwszych dni życia 0m+.

 

Podsumowanie

Decyzja należy oczywiście do Was i pamiętajcie, że to Wy i Wasze maluszki mają czuć się komfortowo. To Wy, jako rodzice, najlepiej wiecie co będzie najlepsze dla Waszego dziecka. Czasem wystarczą najprostsze funkcje, jak dźwięk suszarki, a czasem aż 5 rodzajów szumu, bo dziecko potrzebuje innych dźwięków. Wszystko zależy od Waszych potrzeb, a my oczywiście służymy pomocą i radą.

Mam nadzieję, że przybliżyłam Wam temat szumiących misiów i że stało się to dużo prostsze :)

 

Monika!🙋‍♀️🎈

Komentarze do wpisu (1)

2 października 2019

Szumiś towarzyszy nam od pierwszych dni życia Ignasia. Już w szpitalu szumiał do snu i tak szumi do dziś, a syn ma już 8 miesięcy. Niezastąpiony i nie wyobrażam sobie usypania bez szumisia. Polecam wszystkim rodzicom!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl